Dzieci w wieku 9-15 lat
Jak wyglądają zajęcia?
Podczas warsztatów dzieci mają możliwość zbudowania, programowania i wprowadzania w ruch robotów przy użyciu zaawansowanych zestawów Lego Mindstorms.
Każde zajęcia podzielone są na trzy podstawowe etapy:
- Budowa robota połączona z nauką podstawowych zasad fizyki i mechaniki.
- Programowanie robota dzięki nauce podstawowych zasad programowania i rozwój umiejętności analitycznych.
- Testowanie robota, czyli sprawdzenie w praktyce jak działają zbudowane maszyny. Nauka połączona z zabawą daje najlepsze efekty.
Na każdym etapie pracy mali odkrywcy są wspierani przez naszych instruktorów.
Zajęcia mają charakter typowo warsztatowy. Praktyczna nauka budowania i programowania robotów rozwijają kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne.
Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawia kursantom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umacnia ich wiarę we własne możliwości.
Podczas edukacyjnej zabawy na różnorodnych płaszczyznach naukowych, pomożemy dziecku odkryć i zrozumieć jego naturalne talenty i życiowe predyspozycje. Damy szanse na odkrycie tego, co go interesuje i czemu chciałby poświęcić swoje życie.
Ile wynosi cena kursu?
Koszt: 140 zł za miesiąc (4 zajęcia w miesiącu)
Ile czasu trwają zajęcia?
Cykl zajęć trwa od października do czerwca. Jedno spotkanie trwa 120 minut. Jest to optymalny czas, w którym dzieci wykazują największe zainteresowanie zajęciami i nie nudzą się. Spotykamy się raz w tygodniu, daje to najlepsze efekty edukacyjne. Na początku każdego semestru przekazujemy rodzicom aktualny harmonogram spotkań z uwzględnionymi dniami wolnymi od pracy i świętami.
Czy podpisywana jest umowa?
Zawarcie umowy i wyrażenie zgody na udział dziecka w zajęciach, dokonywane jest poprzez wypełnienie i podpisanie formularza zgłoszenia oraz dokonanie opłaty zgodnie z cennikiem Uniwersytetu Robotów.
Czy istnieje możliwość rezygnacji z zajęć?
Oczywiście, że tak. Rezygnacji z zajęć można dokonać pisemnie poprzez email lub osobiście. Jednak zastrzegamy sobie prawo, do zatrzymania opłaty za pełen miesiąc, w którym została złożona rezygnacja. Opłaty roczne i semestralne są zwracane, lecz są pomniejszone o opłaty miesięczne, włącznie z miesiącem, w którym została złożona rezygnacja.
Jak tworzy się grupa?
We wrześniu pojawiamy się w szkole (wybranej lub z zaproszenia) i zbieramy zapisy na zajęcia pokazowe, które odbywają się w ustalonym terminie. Po zajęciach pokazowych ustalamy w jakim dniu możemy prowadzić zajęcia i czekamy, aż zbierze się grupa minimum 6 osób, maksymalnie 12 osób. Zajęcia odbywają się w szkole, po zajęciach lekcyjnych. Po podpisaniu umów z rodzicami możemy rozpocząć przygodę z robotyką.
Czy można liczyć na rabaty?
Oczywiście, że tak! Jeśli w Uniwersytecie Robotów na zajęcia uczęszcza więcej niż jedno dziecko, przysługuje państwu po 10% rabatu na każdą usługę niezależnie od poziomu zaawansowania grupy w której znajdują się dzieci.
