Zajęcia dodatkowe w szkole

Jesteśmy świadomi, że dzieci chętnie przyswajają wiedzę, jeśli proces ten odbywa się w ciekawy i zajmujący sposób. Dlatego właśnie Uniwersytet Robotów oferuje zajęcia dodatkowe w szkołach, podczas których dzieci będą uczyły się poprzez zabawę ukochanymi przez nie klockami LEGO.

Zajęcia w Uniwersytecie Robotów opierają się na kreatywnym podejściu do rozwiązania zadań zbudowania robotów, które będą się poruszały i wydawały dźwięki. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej, luźnej atmosferze. Sprzyja to powstawaniu nowych pomysłów i rozwiązywaniu problemów, które dzieci napotykają podczas budowania i programowania robotów.

Każde zajęcia są ciekawe i niepowtarzalne. Za każdym razem wybieramy inną tematykę zajęć i innego robota, którego tworzą dzieci. Prowadząca warsztaty osoba posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby móc wprowadzać dzieci w zagadnienia robotyki i programowania. Każde zajęcia odbywają się z wykorzystaniem odpowiedniej ilości zestawów klocków, sprzętu komputerowego oraz instrukcjami pracy zawartymi w prezentacjach. Poza samą pracą nad budową i programowaniem staramy się na każdych zajęciach wygospodarować trochę czasu na zabawę stworzonymi modelami, aby dzieci mogły utrwalić to, czego się nauczyły.

Formuła zajęć pozalekcyjnych pozwala dzieciom spędzić w szkole czas w aktywny i zajmujący sposób. Innowacyjna forma warsztatów jest bardzo ciekawa i pożądana przez dzieci.