Klocki Lego MindStorms EV3

Co to jest Lego Mindstorms

LEGO® MINDSTORMS® daje możliwość budowania, programowania i rozwiązań opartych na technologii i robotyce. W zestawie poza klockami znajduje się kilka urządzeń, które umożliwiają tworzenie zaawansowanych maszyn. W zestawie poza klockami znajduje się między innymi:

Inteligentna Kostka EV3 – jest to mały komputer o ogromnych możliwościach używany do sterowania silników robota i zbierania danych z podłączonych czujników. Dzięki pracy z EV3 młodzież może nauczyć się rozwiązywać problemy za pomocą burzy mózgów poprzez proces selekcji, budowania, testowania i ewaluacji.

trzy interaktywne silniki ( jeden mniejszy, dwa duże), które można programować do pracy z różną siłą w różnych kierunkach,

czujnik światła i koloru,

żyroskop posiadający możliwość kumulacji kąta obrotu,

dwa czujniki dotyku,

akumulator dedykowany dla tych klocków,

ultradźwiękowy czujnik odległości,

– zestaw kabli podłączeniowych,

lego mindstorms education ev3
lego mindstorms education ev3

Do kodowania robotów wykorzystywane jest oprogramowanie edukacyjne EV3, które działa na zasadzie graficznego języka programowania robotów LEGO MINDSTORMS EV3. Działanie aplikacji jest oparte o używany w przemyśle i badaniach naukowych system LabVIEW firmy National Instruments. Programowanie w języku EV3 polega na układaniu sekwencji ikon reprezentujących kolejne polecenia dla robota i pozwala na budowę zarówno bardzo prostych aplikacji jak i rozbudowanych i skomplikowanych algorytmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *