Klocki Lego Wedo

Co to jest Lego Wedo

LEGO Education WeDo to zestaw klocków wyposażony w sensory i silniki, który umożliwia dzieciom budowanie różnych robotów i zaprogramowanie ich po podłączeniu do komputera. W zestawie klocków znajdują się między innymi:

– ośrodek USB, który służy do kontroli oraz zasilania sensorów i silników,

– silnik, który można programować do pracy z różną siłą w dwóch kierunkach,

– sensor ruchu, który wykrywa kierunek ruchu w 6 różnych trybach: prawo, lewo, góra, dół, brak ruchu, jakikolwiek ruch,

– sensor zbliżeniowy wykrywający obiekty w promieniu 15 cm.

Do kodowania robotów wykorzystywane jest oprogramowanie LEGO WeDo Software. Posiada ono strukturę blokową, które pomaga dzieciom przyswoić podstawy algorytmiki. Poszczególne bloki programu odpowiadają pracy silnika oraz sensorów, a różnorodność pozwala zaprogramować robota na wiele sposobów.